Ohlasy
Energie Check

Po zkušební instalaci na koleji Sázava a na základě vyhodnocení úspor jsme se rozhodli řešení aplikovat na zbývajících objektech Volha, Blanice, Vltava a Otava. Výsledkem bylo snížení spotřeby vody v areálu kolejí o kapacitě 5,5 tis o cca 30 %. Vedlejším produktem bylo odstranění dlouhodobého problému - vyrovnání tlaku vody ve výškových 11-ti podlažních budovách a odstranění poklesu tlaku ve večerních špičkách.

Ing. Stanislav Starý

ředitel

Správa účelových zařízení VŠCHT v Praze

Po vyzkoušení různých spořičů vody, které nepřinesly očekávané úspory, jsme se rozhodli pro řešení firmy oekoplan. Přestože byl objekt z poloviny osazen spořiči, podařilo se oekoplanu snížit spotřebu vody a tepla pro její ohřev téměř o 30 % a instalací úsporných světel odběr elektřiny o 17 %. Vzhledem k našemu omezenému rozpočtu vítáme snížení provozních nákladů našeho ubytovacího zařízení a s řešením jsme spokojeni.

Ludmila Horáčková

ředitelka kolejí VFU Brno

Kaunicovy studentské koleje

Úsporná opatření firmy oekoplan jsme realizovali z ekonomického důvodů, abychom snížili naše provozní náklady. Nemáme dostatek peněz, abychom si mohli dovolit koupit spořiče. Navíc bez záruky, že budou účinné. Firma oekoplan na sebe vzala celé riziko, což pro nás bylo výhodné. Úspěch takového projektu je třeba hodnotit z celkového pohledu a úsporná sociální zařízení vnímáme jako normální součást moderního ekonomicky vedeného domovu pro seniory, která nás ani klienty nijak nezatěžuje.

Ing. Tomáš Říčný

ředitel

Domov seniorů Kociánka

Úsporná opatření firmy oekoplan jsme zavedli v kolejích Blanice a Na Jarově. Ve všech objektech došlo k výraznému poklesu spotřebu vody a elektrické energie. Studenti jsou naprosto spokojeni a nepotvrdily se obavy z toho, aby úsporná opatření nebyla na úkor komfortu. V tuto chvíli můžeme konstatovat, že projekt splnil naše očekávání. Rovněž způsob splácení investice závislý na úspěch se nám jeví jako velice korektní.

Ing. Drahoslav Zerzáň

ředitel

Správa účelových zařízení VŠE v Praze

Díky úsporným opatřením zavedeným firmou oekoplan máme měsíc co měsíc minimálně o 20 % nižší náklady na vodu a teplo pro ohřev vody. Obavy ohledně možných provozních problémů v důsledku tvrdosti vody a zastaralých potrubí se nepotvrdily. Údržba instalovaných komponentů je oproti úsporám zanedbatelnou položkou.

Ing. Rudolf Nytl

ředitel

Domov pro seniory Věstonická

Zjistěte více

Popis 
služby

EnergieCheck Vám ušetří energie a navíc za ni nezaplatíte ani korunu.

Pomocí služby EnergieCheck Vám poskytneme profesionální náhled na Vaše stávající hospodaření. Zjistíme, kde a jak zbytečně plýtváte energiemi a navrhneme efektivní řešení, které Vám ušetří peníze.

více o službě

Zjistěte více

Případové studie

Správa účelových zařízení VŠE v Praze

Je to skoro neuvěřitelné, ale chytrými opatřeními na úsporu vody můžete ušetřit i polovinu nákladů! Přesně to se povedlo na pražské vysokoškolské koleji Blanice, kde po realizaci našeho projektu spotřebovávají o 50%...

Zjistěte více

Časté
dotazy

Jaká opatření obvykle navrhujete a realizujete?

Na základě provedené analýzy a dlouhodobých zkušeností volíme komplexní řešení. Pouze  takový... více