Často kladené dotazy k EnergieCheck

1

Pro koho se
EnergieCheck hodí?

Úsporná opatření se nejlépe hodí pro budovy s velkým pohybem osob a vysokou spotřebou energií a vody, tedy například pro vysokoškolské koleje, domovy pro seniory, hotely a další ubytovací zařízení a pro nemocnice. Nejste si jisti, zda je služba EnergiCheck vhodná i pro Vás? Kontaktujte nás a rádi zodpovíme Vaše dotazy.

2

Kolik za analýzu možných úspor energií
a vody a jejich realizaci zaplatím?

Analýzu a realizaci navržených úsporných opatření zaplatíme my, vy tedy nemusíte vynaložit ani korunu. Veškerou práci, materiál i zařízení platí naše firma. Náklady se splácí teprve ze vzniklých úspor, tedy z části peněz, které po zavedení úsporných opatření do praxe ušetříte za vodu a energii.

3

Jaké máte zkušenosti, kde jste již
úsporná opatření realizovali?

Námi navržené řešení zaměřené na úspory vody a energie bylo úspěšně zrealizováno např. v budovách studentských kolejí na Jižním Městě a Jarově v Praze nebo v Kaunicových kolejích v Brně, kde přináší úspory v řádu statisíců ročně. Dále například v Domově pro seniory Kociánka v Brně, Domově pro seniory Věstonická v Brně, Nemocnici Milosrdných bratří v Brně, či v budovách Města Lanškroun.

Podívejte se na případové studie.

4

Jak dlouho trvá zavedení
úsporných opatření do provozu?

Analýza míst, kde byste mohli uspořit náklady na energii a vodu, a následný návrh a realizace těchto opatření naší firmou trvá v praxi jen několik týdnů. Tedy již za velmi krátkou dobu poté, co se dohodneme, můžete začít spořit a neplatit zbytečně nic navíc za vodu a energie.

5

Na jak dlouhou dobu
se smlouva uzavírá?

Na základě smluvního vztahu splácíte námi provedené investice výhradně z úspor plynoucích z námi realizovaných opatření – jejich uskutečnění tak nezatíží rozpočet Vaší organizace. Obvyklá doba splácení investic jsou 3 roky. Po uplynutí této doby dále čerpáte z výhod úsporných zařízení a šetříte nemalé částky a můžete za symbolickou části vzniklých úspor udržovat funkčnost instalovaných zařízení  na základě servisní částí smlouvy.

6

Jaká opatření obvykle
navrhujete a realizujete?

Na základě provedené analýzy a dlouhodobých zkušeností volíme komplexní řešení. Pouze  takový soubor opatření pro úsporu vody a energie Vám přinese maximální úspory. V rámci služby EnergieCheck pro Vás na klíč navrhneme, zrealizujeme a zafinancujeme například následující opatření: úspory vody, výměnu osvětlení,  a případně i změnu tarifu odebírané energie. Na přání můžeme i zafinacovat i odlišné potřeby Vaše organizace, třeba i zpracování průkazu energetické náročnosti budov.

7

Jaká zařízení a komponenty
pro úspory používáte?

V oblasti úspor vody instalujeme vysoce kvalitní komponenty, které umožňují maximální redukci všech toků vody při zachování maximálního komfortu uživatelů. V případě nutnosti používáme perlátory s ocelovou ochranou proti  odcizení, které mají zároveň velmi robustní konstrukci a jsou prakticky nezničitelné. V rámci produktu EnergieCheck však neinstalujeme pouze komponenty, které přinášejí okamžité úspory (např. perlátory), ale rovněž zařízení, která přispívají k ochraně a tím delší životnosti původních zařízení, například filtry mechanických nečistot, instalované na patu objektu, které v případě vzniku nenadálých havarijních situací zamezí vniku nečistot do koncových zařízení a chrání tak komponenty uvnitř objektu před poškozením.

V oblasti úspor elektrické energie se jedná například o úsporné osvětlení s dlouhou životností.

8

Jak je zajištěn
servis zařízení?

Komponenty instalované v rámci EnergieCheck vyžadují minimální servis, který oekoplan poskytuje po dobu trvání smlouvy, tj. minimálně po dobu splácení investic a následně na dobu neurčitou za symbolickou části zrealizovaných úspor.  Díky kvalitě a výdrži použitých komponentů navíc snižujeme zátěž personálu údržby a s tím spojené náklady.

Máte dotaz?

Zjistěte více

Popis 
služby

EnergieCheck Vám ušetří energie a navíc za ni nezaplatíte ani korunu.

Pomocí služby EnergieCheck Vám poskytneme profesionální náhled na Vaše stávající hospodaření. Zjistíme, kde a jak zbytečně plýtváte energiemi a navrhneme efektivní řešení, které Vám ušetří peníze.

více o službě

Zjistěte více

Případové studie

Správa účelových zařízení VŠCHT v Praze

Kolej Volha funguje celoročně, kromě studentů totiž ubytovává i hotelové hosty. Proto se provozovateli velmi hodilo, že realizace úsporných opatření proběhla za plného provozu a navíc nezatížila její personál, protože...

Zjistěte více

Ohlasy
na naši práci

Šetříme jak vodu, tak elektřinu

Ing. Drahoslav Zerzáň

ředitel

Správa účelových zařízení VŠE v Praze